Valiktunnid

Lisaks grupitreeningutele on võimalik tantsukooli õpilastel ja ka uutel huvilistel võtta erineva suunitlusega valiktunde, mis arendavad heale tantsijale vajalikke oskusi ja muudavad tantsulise ettevalmistuse veelgi terviklikumaks. Kui grupitreeningutes on tihti rõhk koreograafiate õppimisel, on lisatreeningud suurepärane ja kasulik võimalus arendada tantsutehnikat, improviseerimisoskust, võhma ja muud.

Tantsutehnika tunnid on mõeldud kõigile, kes soovivad arendada üliolulist tantsutehnilist baasi. Tähelepanu pööratakse õigele kehajoondusele, tasakaalule, jõule, väljapoolsusele, sirutustele; õpitakse pöördeid, hüppeid jt tantsutehnilisi elemente. Ideaalne võimalus võtta lisatreening, saamaks veelgi paremaks tantsijaks. Tantsutehnika grupp on suunatud enese arendamisele, esinemiskoreograafiat ei koostata.

Disco on tantsustiil, mida võiks kirjeldada kui “tempokas iluvõimlemine”. Kuigi võistlussituatioonis on väga olulisel kohal hüpped, painduvus ja kiirus, siis treeningutega on oodatud liituma kõik huvilised, kuna tegu on tunniga, mis annab väga hea füüsilise ettevalmistuse ning arendab tantsijat väga mitmekülgselt. Sobilik ülemineku treening ka kõikidele endistele võimlejatele. Vastavalt osaleja soovile ja huvile on võimalik osaleda ka võistlustel soolode/duodega.

Akrobaatika on kehalisele arengule väga kasulik treeningvorm. Akrobaatika arendab jõudu, painduvust, kehatunnetust ja annab juurde uusi ägedaid oskusi. Trennides teeme selgeks kehakooli alused ja keskendume uute trikkide õppimisele. Lisaks peame oluliseks, et õpitud trikid seostuksid tantsumaailmaga – räägime ja õpime kuidas oskusi siduda koreograafiasse.

Freestyle on tund, mille eesmärgiks on õpetada tantsija improviseerima ehk freestyle’ma lähtudes hip-hop tantsust. Keskendutakse hip-hop tantsu tehnikale ning õpitakse tundma muusikat ja selle erinevaid nüansse. Lisaks hip-hopile tutvutakse ka teiste tänavatantsu stiilidega.

Kaasaegses improvisatsioonis tegeletakse peamiselt kehatunnetuse ja muusika kuulamisega ning lisaks ka põgusalt kaasaegse tantsu tehnikaga.

Põrandatehnika tund on mõeldud liikujatele, kes soovivad põrandaga suuremaks sõbraks saada. Tundides harjutame põrandal liikumise põhitõdesid, kuidas ohutult tasandeid vahetada ja õpime põrandatehnika elemente nii eraldi kui ka koreograafias. Kindlasti ei puudu tundidest ka improvisatoorselt õpitu katsetamine.

Jazz Funk (grupp on täis) tunnis seotakse omavahel kokku jazz ja commercial tantsustiilid. Tihti võib seda tantsustiili näha kuulsatel lavadel ja ka muusikavideotes. Tundides õpitakse erinevaid koreograafiaid ning keskendutakse nende esitamisele (miimika, kaameraga töötamine jne). Jazz funk tund arendab tantsija õppimis- ja esinemisvõimet ning tõstab enesekindlust. Tunnid sobivad varasema tantsukogemusega tantsijale vanuses 15+.

POP Pilatese (grupp on täis) tunnis tehakse peamiselt Pilatese stiilis jõuharjutusi oma keha raskusega. Suurt rõhku pannakse kere- ja süvalihaste treenimisele, samuti kaasatakse töösse ka käed ja jalad. See aitab tantsijal sooritada liigutusi täpsemalt ja kiiremini. Tegemist on kogu keha hõlmava treeninguga. Tund lõppeb venitusharjutustega.

Tutvu iga grupiga klikkides grupi pildile.