Housedance ja Contemporary Jazz

19. veebruaril 2011 toimub Tähtvere Tantsukeskuses Housedance ja Contemporary Jazz workshop, mida viib läbi Krista Köster.  Kohtade arv on piiratud!

kell 16.00 Contemporary Jazz workshop
kell 18.00 Housedance workshop

Kohtade arv on piiratud!
Registeeri kohe

Housedance

Housedance tekkis 80’datel ameerika idarannikul New York City ja Chicago klubides ja on väga tugevasti seotud house muusikaga. Tänaseks on housedance levinud üle maailma ja kogub viimastel aastatel ka eestis järjest suuremat populaarsust!  Nagu hiphop’il on oma groov, nii ka house tantsul on oma tunnetus (groov), mis on tuntud rütmilise liigutusena, nimetusega jack.
Kogu tund on väga tujutõstva ja vaba meeleoluga, mille käigus ei pane tähelegi kui intensiivset trenni tegelikult teete! Alustame baasliigutustega, mis on kombineeritud venituste ja kogu keha soojendavate harjutustega ning tunni lõpuks saame kokku kombinatsiooni mida tantsida. Kui baas on juba alla saadud, siis lisandub tunnile ka freestyle osa, mis annab igale tantsijale võimaluse siduda samme just oma tunde järgi.

Contemporary Jazz

Nagu nimetus ütleb on siin segunenud contemporary ja jazz tantsu tehnikad, mis esitab tantsijale suure väljakutse omandada väga mitmekülgne liikumiskeel andes samal ajal tunnile palju varieerumisvõimalusi. Harjutusteseeriad on üles ehitatud pinge (tension) ja vabastuse (relise) vastandamisele, arendades lihstoonust, hästi joondunud kehahoiakut (alignment), võimet liikuda kiirelt, kergelt, voolavalt.

Siin on nii põrandatehnikat, jooga aspekte kui jazzile iseloomulikku tehnilist täpsust, emotsionaalsust, väljenduslikkust ja energiat. Kombinatsioonid on dünaamilised, muusikat ja rütmi järgivad ning isikupärast esituslaadi soosivad.

Krista Köster

Õppinud jazzi ja kaasaegset tantsu New Yorgi tantsukoolides ja Prantsusmaal Offjazz Dance Centeris ning koreograafiat Tallinna Ülikoolis. Tegutsev vabakutselise tantsija ja koreograafiana juba üle 15 aasta. Loonud lugematuid tantsunumbreid oma õpilastele ning mitmeid tantsuetendusi erinevate projektide ja festivalide raames. Õpetamiskogemus ulatub samuti 15 aasta taha, kuhu on mahtunud nii oma stuudio Prodance Tantsukeskus loomine, õpetamine Tallinna Ülikooli koreograafia osakonnas, kui väga palju külalisõpetaja tööd pea kõikides suuremates tantsustuudiotes üle Eesti, sealhulgas ETA, S-stuudio, Shate, Gabriele Tantsukool ja mitmed teised.