Hip-hop

Toimumisajad

T 18:00-18:55 (keskmine saal)

N 19:30-20.25 (väike saal)

Treener

Kalver Kaseorg & Irena Pauku

Üldinfo

Miks peaks tunniga liituma?
Hip-hopi tunnis saab nautida head hip-hop ja rnb muusikat, arendada enda oskusi ning stiilitunnetust läbi põhisammude ja koreograafiate õppimise. Tunnid on positiivse meeleoluga ja mõnusad, samas töökad ja intensiivsed.

Mida tunnis tehakse?
Tund algab soojendusega, mille käigus äratame trenniks üles oma lihased, õpime hip-hopi põhisamme ja teeme erinevaid harjutusi, mis treenivad keha ja arendavad hip-hopi tunnetust. Seejärel õpime koreograafiat. Koreograafia osad on erinevate muusikate järgi ning vahetuvad iga mõne treeningu tagant. Kuna eesmärk on eelkõige tantsimist nautida ja end arendada, ei pea muretsema, kui mõni samm läheb meelest või vajab rohkem harjutamist – kõige tähtsam on tantsurõõm. Tund lõpeb mõnusa lõdvestuse ja kergete venitustega. Enamasti sisaldavad tunnid ka väikest lihastreeningu osa.

Hooaja jooksul tutvume põgusalt ka teiste tänavatantsu stiilidega, nt. house, locking, vogue.

Mis hooaja lõpus saavutatud on?
Aasta lõpuks oleme ära õppinud mitu erinevat koreograafiat, mille soovi korral osalejatele mälestuseks üles filmime. Oleme õppinud erinevaid põhisamme (ja teame nende nimetusi), mis on hip-hop tantsu aluseks ning mille läbi on arenenud meie stiilitunnetus – tunneme end hip-hop tantsus enesekindlamana ja naudime tantsimist. Soovi korral on võimalik minna ka esinema.

Läbi tantsimise paraneb füüsiline vorm ja vastupidavus, areneb kehatunnetus ja koordinatsioon. Eelmine hooaeg näitas, et kujuneme ka mõnusaks seltskonnaks, kus on meeldiv aega veeta ja koos tantsimist nautida.

Kellele treening on mõeldud?
Tund on mõeldud kõigile, kes on huvitatud hip-hop tantsust – nii algajatele, kes teevad esimesi hip-hopi samme kui ka neile, kel varasem kokkupuude tantsuga olemas ning soovivad iganädalaselt selle mõnusa stiiliga tegeleda, ilma, et peaksid muretsema võistlemise vms pärast. Igaüks saab trennis keskenduda enda tasemele sobivatele elementidele – uute sammude õppimisele ja stiilitunnetuse arendamisele või sammude selgeks saamisel lisada oma isikupära, jõudu ja lihvida detaile. Eesmärk on, et kõik tunneksid trennist rõõmu ning tegeleksid iseendaga, olles samas ka ühtne grupp. Grupp sobib ka neile, kes tegelevad igapäevaselt mõne teise tantsustiiliga, kuid soovivad mitmekülgsuse arendamiseks ka hip-hoppi harjutada.

Mida tundi peaks selga panema?
Piiranguid riietele ei ole – hip-hoppi tantsitakse tänapäeval väga erinevas riietuses. Seljas võiksid olla trenniks sobivad riided, millega end mugavalt ja enesekindlalt tunda. Hip-hopi tunnetusele võib aidata kaasa, kui kannad nt. laiemat/lohvakamat pusa, pluuse või pükse. Vajalikud on tossud (vahetusjalanõud) – ideaalne, kui tald on tugev ja jalga toetav, kuid mitte liiga paindumatu, et võimaldada mõnusat vetrumist ja jalgade tööd. Trennides saab igaüks katsetada, millised riided ja jalanõud just talle kõige paremini sobivad.