Tähtvere blogis tutvustame teile meie tegemisi, tantsijaid ja treenereid. Treeneri teisipäev on rubriik, mille kaudu saate igal teisipäeval tuttavamaks mõnega meie ägedatest treeneritest. Esimesena esitleme suurepärast Kerstin Lõhmust, kes annab tantsukoolis erinevates stiilides tunde poistele ja tüdrukutele mudilastest täiskasvanuteni!
Küsimusi esitasid Bertram Sargla ja teised õpilaskogu liikmed.

Alustame! 🙂


1. Kerstin, millised on Sinu esimesed mälestused Tähtvere Tantsukeskusest/Tähtvere tantsijatest?

Esimesed mälestused ulatuvad päris algusaastatesse, kui seoses Tähtvere saalide rentimisega olin kohal avapeol ja tähistasin tantsukeskuse suurejoonelist avamist.
Teine pilt, mis silme ette tuleb, on 2011. aasta Koolitantsu festivalist, kus Tähtvere tänavatantsu kava kostüüm mulle silma jäi ja tundus tol ajal väga julge valik (lapsed olid dinosaurused või krokodillid ning nende dressipluusi külge oli õmmeldud erkrohelised ogad).

390862_315182108515097_531847466_n

2. Millega meeldib Sulle lisaks tantsimisele veel tegeleda? Mõni salajane hobi, kirg?
Tants on mind enda valdusesse võtnud 110% ning teistele hobidele pole väga ruumi jäänudki. Vahel tunnen puudust, et võiks ju osata mängida mõnda pilli vms.
Võib-olla üks valdkondi, mis mind köidab on söök/toidumaailm. Ma küll ei ole hea kokk, aga teoorias olen tugev 😉 Ja degusteerida mulle ka väga meeldib 🙂
Ning minu uueks armastuseks on minu aed. Võin terve päeva aiakujunduse või taimekasvatuse teemalisi artikleid, raamatuid lugeda.

3. Mis Sa arvad – kas treener suudab trennides jääda erapooletuks või paratamatult tekivad tantsijate seas ka lemmikud?
Erapooletuks ei jää ma ühegi oma õpilase puhul ja lemmikud on nad kõik. Jutt magus kui mesi, aga täiesti tõsi. Laps/õpilane/tantsija/grupp, kellega sa töötad päevast-päeva ja aastast-aastasse ühiste eesmärkide nimel, näed nende arengut ja pingutusi, saavutusi, hingad nendega sama õhku ja süda peksab samas rütmis… sul on iga tantsijaga eriline side.

4. Kui saaksid mingit hetke/olukorda oma elus korrata, siis mis see oleks? Miks?
Viiksin ennast 3 aastat ajas tagasi. Et veeta taas aega koos oma kallite inimestega, keda kahjuks meie seas enam ei ole.

5. Kui peaksid oma lapsele nimeks panema tantsuliigutuse, siis mis see oleks? Miks just see?
Mihklile pakuksin Smurf ja Lissel oleks Party Machine. Need nimetused ütlevad kõik.

6. Kas Su lemmik tantsustiil ja lemmik muusikastiil on omavahel seotud/üksteisest sõltuvad?
Njah, mu muusikamaitse ulatub ühest äärmusest teise. Võin kuulata Kukerpillidest kuni Metallicani välja. Seega vist ei ole seotud 😀

7. Mis on Su lemmik riik/koht? Miks?

Saksamaa ja Holland on ilusad, Itaalias on mõnusalt soe jne. Aga minu lemmik riik on koht, kus ma elan, töötan, kus kasvavad mu lapsed ning on mu pere ja sõbrad – Eesti.

i-love-estonia
Pildi allikas http://valgamaa.tumblr.com/

8. Kuidas sa ennast treenerina kirjeldaksid?
Hmmmm… Tahaksin öelda, et energiline ja rõõmus. Samas vajadusel ka nõudlik ja konkreetne. Loodan, et ka innustav ja inspireeriv.

9. Kes on Sinu celebrity crush? Miks?

Hetke crush´id on tingitud erialast, olles vaimustuses superandekatest inimestest ja nende loomingust/show`dest. Aga kunagi teismelisena vaimustusin ma poistebändist Backstreet Boys. Eriti nende liikmest Nick Carterist 🙂

nick-carter

10. Kui Sul oleks üks supervõime, siis mis see oleks? Kuidas Sa sellega maailma parandaksid?
Kas see on ühepäevane või igavene võime? Ajaline faktor on siin määrava tähendusega. Aga võime muutuda nähtamatuks sobib mõlema variandi puhul. Kas sellega just maailma parandada saab, aga kindlasti mõjutada üksiksituatsioone või nurjata halbu kavatsusi.

Kerstini tantsukavad
Kõik grupid ja loodud kavad on treenerile meeldejäävad, mõnede näidetena oma töödest toob Kerstin välja “Fair play” (“tantsu ja teema ühendamine”) ning “Extreme Pulse´i” (“lööv ja efektne number”).