Tähtvere Tantsukeskus on saanud 8-aastaseks – kõige esimesed treeningud toimusid Tähtveres 31. jaanuaril ja 1. veebruaril aastal 2010. Sünnipäeva puhul uuris õpilaskogu liige Pirke tantsijatelt ja treeneritelt nende esimesi mälestusi seoses tantsukeskusega. Head lugemist ja palju õnne, kallis Tähtpere! 

❤️

Theressa Laumets

Kui kaua oled Tähtveres tantsinud?

Tähtveres olen tantsinud 5 hooaega, hetkel läheb 6. hooaeg.

Millistes gruppides tantsid?

Praegu tantsin kahes eliitgrupis – Hip-hop eliit ja Street Dance Show Eliit. Lisaks eliitidele võtan osa ka tantsutehnikast.

Kirjelda oma esimesi mälestusi Tähtveres.

Mäletan veel väga värskelt tantsukooli sisseastumiskatseid. Olin väga ärevil ning ootasin huviga seda päeva ja kui see päev lõpuks saabus, siis närv oli muidugi väga suur. Aga samas oli nii hea nii suures ja mõnusas saalis esimest korda tantsida ja samuti kiirgas kõikidest treeneritest väga palju sõbralikkust välja, mis andis omakorda julgust juurde. Mäletan, et õppisime Elina tehtud kava, mis mulle tohutult meeldis. Olin esimeses reas ja tantsisin mõnuga. Kartsin väga kuidas mul kava välja tuleb ning kas ma saan sisse või mitte. Hiljem koju minnes rääkisin emale, kui väga mulle meeldib see koht ja kui ma sisse saan, siis ma hakkan kasvõi bussi, ratta või millega iganes käima, aga ma pean selles tantsukoolis tantsima hakkama. Kuna elasime üsna kaugel, siis polnud kindel, kas ma üldse saan Tähtveres tantsimas käima hakata, isegi kui mind vastu võetakse. Lootsin väga, et kõik läheb hästi ja nii ka läks – tantsin tänase päevani Tähtveres.

Kas mäletad oma esimest kava? Mis oli selle nimi?

Minu esimene kava, mida ma tantsisin oli „Keda tüdrukud kardavad?“.

Kas kartsid oma esimest tantsuvõistlust? Mis võistlus see oli?

Ma täpselt ei mäleta, kas see oli minu esimene võistlus, kuid esimesed mälupildid tulevad Koolitantsust. Usun, et närv oli ikka sees, sest ikkagi esimene võistlus, kuid samal ajal arvan, et ma väga palju esinemise pärast ei muretsenud. Mäletan Koolitantsust seda, kuidas olime oma riietusruumis ning närvide eemale peletamiseks laulsime Selinda ja Paulaga ühte laulu konnast, mis oli sellel hetkel väga lõbus. Nagu noortematel ikka, siis energiat on palju ja pole nii väga aega muretsemisele mõelda. Kahjuks ma ei mäleta, kuidas meil sellel võistlusel läks, aga ma loodan, et hästi.  

Kuidas oled selle aja jooksul muutunud, kui oled Tähtveres käinud?

Ma usun, et toimunud on areng tantsijana, sest kui ma vaatan vanu tantsuvideosi ning praeguseid, siis ma tunnen küll, et areng on toimunud. Samuti olen saanud nende aastatega juurde palju kogemusi ja silmaring on tantsumaailmas veel rohkem laienenud. Sisemiselt tunnen, kuidas Tähtvere on andnud mulle juurde nii palju soojust ning uut hingamist ja ma tunnen, et need inimesed ja see õhkkond muudab mind ennast ka aina positiivsemaks ning rõõmsamaks. Tähtvere on koht, kus on kokku saanud kõige armsamad ja soojemad inimesed. Iga päevaga armastan seda kohta aina rohkem.

Mida sooviksid Sina Tähtverele 8. sünnipäevaks?

Eelkõige ma soovin armsale Tähtvere palju-palju õnne! Teiseks, ma soovin, et Tähtvere tegutseks veel pikki-pikki aastaid tantsukoolina ning hoiaks endas alles neid imetoredaid inimesi. Ja kolmandaks, soovin, et Tähtvere jääks alati nii armsaks ja mõnusaks kohaks, nagu ta seda siiani olnud on. 

Kristiina Tideman

Kui kaua oled Tähtveres tantsinud?  

Hetkel tantsin Tähtveres kuuendat hooaega, tulin siia aastal 2012.

Millises grupis alustasid?

Alustasin grupist nimega Tänavatants 4-6 klass.

Kus tantsid praegu?

Hetkel on mul au tantsida lausa kahes grupis: Eliit Hip-Hop ja Eliit Street Dance Show.

Kirjelda oma esimesi mälestusi Tähtveres.

Minu kõige esimene mälestus Tähtverest on päev, mil käisin uute tantsijate vastuvõtul. Olin üsna närvis, sest ma tahtsin kohutavalt sisse saada tänavatantsu gruppi, aga kartsin, et ei saa, kuna ma polnud varem tantsimisega üldse tegelenud. Mäletan, et algul tõsteti mind tolleaegsesse latiino show tantsugruppi, kuid kuna tahe tänavatantsu tantsida oli suur, siis küsisin, kas mul oleks võimalik siiski tänavatantsu gruppi saada. Vastus tuli õnneks jaatav.

Kes oli Su esimene treener?

Minu esimene treener oli Liisa-Maria Lõoke, kuid esimese trenni andis mulle hoopis Maarja.

Kas mäletad oma esimest kava? Mis oli selle nimi?

Selle üliägeda kava nimi oli „Kitt, sõidame!” ja ma mäletan seda kava küll, kuid kahjuks üsna poolikult. Vahel tuleb Annaga ette kordi, mil me tantsime seda koos läbi ja see tekitab palju nostalgilisi tundeid.

Kas kartsid oma esimest tantsuvõistlust? Mis võistlus see oli?

Lavahirm oli mul kohe kindlasti ja mitte väike. Kartsin nii väga, et unustan midagi ja treener on pärast pahane… Hirm oli ilmaasjata, sest meil läks isegi päris hästi. Tol ajal oli Koolitantsul veel 3 vooru (maakondlik, piirkondlik ja finaal) ning me jõudsime piirkondlikku vooru!

Kuidas oled selle aja jooksul muutunud, kui oled Tähtveres käinud?

Kindlasti olen ma muutnud julgemaks: lava ma enam ei karda (kuid väike närv on alati ja nii ju peabki), samuti ei karda ma enam uusi asju, läbikukkumist ja siis uuesti proovimist. Kuid ma kipun arvama, et Tähtvere pole mind nii väga muutnud, vaid Tähtvere on minu jaoks muutunud: nende kuue aasta jooksul ma olen siit saanud tohutu suure hunniku häid mälestusi ja nii palju uusi sõpru, kellega luua veel rohkem uusi mälestusi. Olen siin nii palju edasi arenenud, mingis mõttes ka üles kasvanud. Tähtvere on saanud minu teiseks pereks ja koduks.

Mida sooviksid Sina Tähtverele 8. sünnipäevaks?

Ma soovin, et siin kasvaksid üles veel paljud lapsed, kes armastavad tantsimist. Soovin, et ka neile saaks Tähtvere teiseks pereks – Tähtpereks – ning et kõik „pesast lahkunud” leiaks alati oma tee siia tagasi.            

Elina Gorelašvili

Mitu aastat oled Tähtveres õpetanud?

Olen olnud Tähtvere Tantsukeskuse juhendaja selle avamisest alates. Seoses laste sünniga on küll mõni hooaeg jäänud vahele, kuid sisimas tunnen, et kuulun treenerite sekka ja elan kogu hingest kõigi gruppide käekäigule kaasa.

Mis tunne Sul oli, kui tehti ettepanek Tähtverre tööle tulla?

Mäletan, et olin põnevil, sest tegemist oli täiesti uue tantsukeskusega Tartus – saalid olid kõige uuemad ja kaasaegsemad ning pakutavate treeningute sihtgrupp oli väga lai.

Milline oli Sinu esimene trenn treenerina Tähtveres? Kas kartsid ka? Kes olid selles trennis ja mis oli grupi nimi?

Kahjuks nii täpselt ei mäleta, mis oli esimene, aga meeles on, et juhendasin tantsulise võimlemise gruppi ja 7.-9. klassi showtantsu gruppi. Esimeses tantsulise võimlemise grupis olid Selinda, Paula ja Keete, kes on Tähtvere eliitklasside õpilased siiani. Täiskasvanutele andsin kickbox aeroobikat.

Kas mäletad oma esimest õpetatud kava Tähtveres? Mis oli selle nimi?

Ohh, neid kavu on aastate jooksul olnud niiii palju, et kahjuks ei mäleta. Aga ilmselt oli see midagi väga algelist 😀

Milline oli Sinu tantsijate jaoks esimene võistlus? Kas nad olid närvis? Aga Sina?

Küllap ikka Koolitants. Ma olen alati närvis enne oma tantsijate lavale minekut. Võib-olla väliselt paistan rahulik, aga seesmiselt pabistan meeletult, sest hetkel, mil tantsijad on laval ei saa ma neid mitte kuidagi enam aidata/suunata/juhendada/parandada…

Kuidas oled muutunud selle aja jooksul, kui oled Tähtveres treener olnud?

Mulle endale tundub, et tänu Tähtverele ongi minust saanud tantsutreener. Kui enne olin võimlemise ja aeroobikatreener, siis Tähtveres veedetud aastad on arendanud minus tantsutreeneri poolt. Selle eest võlgnen eelkõige tänu oma õpilastele, inspireerivatele kolleegidele ja sellele suurepärasele õhkkonnale, mis meie tantsukeskuses valitseb.

Mida sooviksid Tähtverele 8. sünnipäevaks?

Ma soovin, et meie jätkuvas arengus säiliks Tähtpere ühtsus ja kokkukuuluvuse tunne. Et oleks palju särasilmseid tantsijaid ja rõõmsameelseid juhendajaid. Et Tähtvere oleks koht, kus tunneme end kui kodus – turvaliselt, ümbritsetuna parimatest kaaslastest.

Marlen Timm

Kui kaua oled Tähtveres tantsinud?

Liitusin Tähtverega 2012. aasta sügisel ehk siis praegu jookseb 6. hooaeg.

Millises grupis alustasid?

Alustasin sellises grupis nagu Tänavatants vanematele.

Kus tantsid praegu?

Hetkel tantsin gruppides Hiphop Eliit ja Contemporary & Jazz Eliit.

Kirjelda oma esimesi mälestusi Tähtveres.

Esimeseks mälestuseks on katsetel osalemine. Maarja õpetas väikse jupi, mis hiljem läks kavasse „Elavad surnud“. Meeles on, kuidas Maarja rääkis, et üheks hea tantsija tunnuseks on teadlikkus oma kehast. Näiteks kui tantsijale öelda, et pane jalad kokku ja ta teeb seda konkreetselt ehk paneb jalad täitsa kokku, mitte ebamääraselt või poolikult.

Kes oli Su esimene treener?

Esimesel aastal oli treeneriks Maarja. Teisel aastal lisandus Maarjale ka Kerstin.

Kas tantsid koos ja (või) suhtled veel inimestega, kes olid Sinuga koos esimeses trennis?

Jaa. Siiamaani teeme vahepeal väikseid kokkusaamisi vanade tähtverekatega.

Samuti on mul meeles, kuidas katsetele tulles tervitas mind administraatori laua juures Ethel. Hiljem tuli välja, et olime ka enne Tähtveret samas tantsustuudios käinud, kuid mina teda ei mäletanud, seega olin pigem kohkunud, et „võõras“ kohe jutustama hakkas ja rääkisin pigem viisakusest vastu 

Praegustest tantsijatest oli minuga esimeses trennis Hanna, kellest on aastate jooksul saanud minu parim sõbranna.

Kas mäletad oma esimest kava? Mis oli selle nimi?

Minu esimeseks kavaks Tähtveres oli „Birthday“, mis tehti kahe grupi peale kokku. „Birthday“ oli tolleaegse Esinemisgrupi kava, kuid meie grupi siseselt tehti väike audition, et kes saab seda kava koos nendega tantsida. Päris uhke tunne oli ka valitute hulka saada. See tähendas ka päris paljusid lisatrenne, aga kokkuvõttes oli seda kindlasti väärt. Natukene jäi siiski kripeldama, et saime ainult üks kord selle kavaga võistlemas käia.

Samal hooajal valmis oma grupiga kava „Elavad surnud“ ning kevadel saime kahe nädalaga algusest lõpuni valmis spontaanse kavaideega, mis sai nimeks „StarBloodz“.

Kas kartsid oma esimest tantsuvõistlust? Mis võistlus see oli ja  milline oli tulemus?

Esimene tantsuvõistlus Tähtverega oli EDO Winter Cup Tartus kavaga „Birthday“. Otseselt ei kartnud, sest olin ka varem võistlemas käinud, aga närv oli ikka sees, kuna tegemist oli minu jaoks uue grupiga, uue stiiliga ja kava sai nagu ikka valmis napilt enne võistlusi  Saime 2. koha.

Kavaga „Elavad surnud“ käisime Koolitantsul. Meid sai hästi ära tunda zombie-meigi järgi ning kui koridoris valmistusime, et lavale minna, kuulsime, kuidas teised tantsijad meid nähes väga innukalt omavahel rääkisid, et nad peavad ruttu saali minema, kuna meie kava olevat nii äge. See tekitas heas mõttes väga äreva tunde.

Kuidas oled selle aja jooksul muutunud, kui oled Tähtveres käinud?

Olen kindlasti arenenud nii tantsija kui inimesena. Tähtverre tulles avardusid mu teadmised tantsumaailma kohta tohutult. Õppisin uusi stiile ja sain teada, kui palju näevad treenerid tegelikult vaeva kavade kokkupanekul ning õppisin hindama nende töökust.

Olen muutunud avatumaks ja julgemaks, õppinud töötama tiimis ja grupi nimel, aga samas mõistnud iseseisva töö ja vaeva tähtsust.

Mida sooviksid Sina Tähtverele 8. sünnipäevaks?

Jätkuvat tantsurõõmu, hoolivust tantsijate ja treenerite suhtes, lennukaid ideid ja kuhjaga töökust.

Anna Zobel

Kui kaua oled Tähtveres tantsinud?

7,5 aastat

Millises grupis alustasid?

Loovtants

Kus tantsid praegu?

Tähtveres käin discos, kuid tantsin ka rahvatantsuansamblis Tantsutallad.

Kes oli Su esimene treener?

Ruuben Roos

Kas mäletad oma esimest kava? Mis oli selle nimi?

Loovtants Masin. Sellel ei olnud muusikat. Häälitsesime ise terve kava aja.

Kuidas oled selle aja jooksul muutunud, kui oled Tähtveres käinud?

Olen arenenud nii tantsija kui inimesena väga palju ja ütleks, et pigem paremuse poole.

Mida sooviksid Sina Tähtverele 8. sünnipäevaks?

Palju võhma, tugevaid lihaseid ja lahtiseid jalgu!

Maris Kahre

Mitu aastat oled Tähtveres õpetanud?

Hetkel õpetan kolmandat aastat.

Mis tunne Sul oli, kui tehti ettepanek Tähtverre tööle tulla?

Ma olin super põnevil! Olin tantsukeskuse kohta kuulnud ainult häid sõnu ja tantsusaalid on ju absoluutselt imelised.

Milline oli Sinu esimene trenn treenerina Tähtveres? Kas kartsid ka? Kes olid selles trennis ja mis oli grupi nimi?

Esimene trenn oli contemporary eliitgrupi katsed. Ma olin ausalt väga ärevil. Katsetajad olid enamjaolt peaaegu sama vanad kui mina ja täiesti suurepärased. Õnneks oli mul väga mugav neid õpetada ja kõik tundusid huvitatud olevat, et mis mul neile veel pakkuda on.

Kas mäletad oma esimest õpetatud kava Tähtveres? Mis oli selle nimi?

Mäletan väga hästi. Ma armastasin seda laulu nii südamest. Tantsu nimeks sai „Lõpp on algus“ ja mulle siiani meeldib selle koreograafia.

Milline oli Sinu tantsijate jaoks esimene võistlus? Kas nad olid närvis? Aga Sina?

Koolitants 2016. Ma ei mäleta, kui närvis tantsijad olid, aga tean, et mina olin väga närvis.

Kuidas oled muutunud selle aja jooksul, kui oled Tähtveres treener olnud?

Ma olen õppinud palju enda kohta, enda koreograafilise keele ja enda kui õpetaja kohta. Ma olen muutunud enesekindlamaks treeneriks – ma ei kahtle enam nii palju oma oskustes ja valikutes. Näha arengut enda õpilastes on parim tunne ja annab märku, et ehk olen midagi õigesti teinud.

Mida sooviksid Tähtverele 8. sünnipäevaks?

Ma soovin, et Tähtverel läheks järgmistel aastatel erinevatel üritustel sama võimsalt, kui siiani on läinud ja soovin, et kogu tähtpere jätkab sooja ja mõnusat koostööd omavahel.

Pirke Tiisk

Kui kaua oled Tähtveres tantsinud?

Mina tantsin Tähtveres kuuendat hooaega.

Millises grupis alustasid?

Mina alustasin grupis nimega Tantsuline võimlemine.

Kus tantsid praegu?

Hetkel tantsin grupis Tantsuklass 2.

Kirjelda oma esimesi mälestusi Tähtveres.

Minu esimeseks mälestuseks on proovitrenn, ma olin väga elevil, aga kartsin ka väga. Ma sain oodates sõbraks kahe tüdrukuga, kellega isegi hiljem samasse gruppi sain. Meile tegid kaks erinevat kava Kerstin ja Kertu, ma väga kartsin, et mul ei tule välja ning ma ei saa sisse. Õnneks seda ei juhtunud kellegagi.

Kes oli Su esimene treener?

Minu esimene treener oli Elina Gorelašvili.

Kas tantsid koos ja (või) suhtled veel inimestega, kes olid Sinuga koos esimeses trennis?

Kõige rohkem suhtlen Kessu, Meribeli ja Liisaga, sest käin nendega endiselt samas trennis.

Kas mäletad oma esimest kava? Mis oli selle nimi?

Esimeses kavas, mis mulle Tähtverega meenub, olime me smurfid. Täpset nime enam kahjuks ei mäleta.

Kas kartsid oma esimest tantsuvõistlust? Mis võistlus see oli?

Minu päris esimeseks võistluseks oleks olnud Koolitants, aga päev enne seda tõusis mul kõrge palavik ja ma kahjuks ei saanud võistlusel osaleda. Päris esimene mälestus võistlusest, kus ma osalesin, on ilmselt Koolitants 2014, kus osalesime kavaga “Imeline võlukunst”. 

Kuidas oled selle aja jooksul muutunud, kui oled Tähtveres käinud?

Ma olen kindlasti muutunud palju julgemaks ja enesekindlamaks nii tantsija kui inimesena.

Mida sooviksid Sina Tähtverele 8. sünnipäevaks?

Mina soovin Tähtverele veel palju jõudu ning jaksu tulevikuks. Soovin, et säiliks see imeline Tähtpere tunne. Tähtveres tantsimine on mind kokku viinud nii paljude imeliste inimestega ja soovin, et palju toredaid sõpru leiaksid endale Tähtverest veel palju toredaid sõpru. 🙂